Pustite nas da igramo!

Nakon večerašnje utakmice 1. pretkola Lige šampiona dobio sam inspiraciju da napišem ovaj post, koji nema direktne veze sa našim klubom.

Naime, Modriča Maksima savladala je Dinamo u Tirani rezultatom 2-0, uprkos činjenici da su svi, baš svi, čak i Modričani unaprijed upisali poraz! Očito istraumirani suđenjem na gostujućim terenima, ali i dosta oslabljeni u odnosu na šampionsku sezonu otputovali su u glavni grad Albanije sa primarnim ciljem da se ne osramote! Ipak, kada sudije dozvole da se igra i kada puste loptu da se kotrlja, fudbal dobija smisao. Tada to postaje igra u kojoj su u igri sve tri opcije, i kada je mogućnost za svaku od njih po 33,3%. To pokazuje činjenica da su naši klubovi itekako u stanju pobijediti na gostujućem terenu u Europi. Primjeri za to su Sarajevo (Genk 1-2), Široki Brijeg (Zeta 0-1, Koper 2-3) i naš Željo koji je u drugom kolu kvalifikacija u gostima pobijedio Lillestrom rezultatom 1-0. Kada uporedimo imena ekipa kojim naše ekipe odnose bod(ove) sa gostovanja sa ekipama poput Orašja, Posušja i Laktaša kojim ne mogu, dobijemo najbolji dokaz koliko nam je liga neregularna i koliko je sudije kroje.

Takođe, koristimo ovu priliku da čestitamo igračima Modriče na uspjehu i želimo im da prvo rutinski obave revanš a onda i odigraju što je moguće bolje protiv Aalborga i donesu našoj zemlji nove bodove.

team87
vijerni Željini navijači

61 komentar

 1. NISU SAMO SUDIJE KRIVE.KAKVA DRŽAVA PA TAKAV JE I FUDBAL PA NAVIJAĆI PA ETO I SUDIJE.SVE JE TO POVEZANO.NETREBA SAMO SUDIJE KRIVITI.IMA VIŠE MAFIJAŠA U KLUBOVIMA KOJI TE UTAKMICE KUPUJU,NEGO KORUMPIRANIH SUDIJA.KAD SE TI MAFIJAŠI IZ KLUBOVA ISTJERAJU NEĆE NI BITI KUPOVANJA UTAKMICA.

 2. bravo ljudi.cestitam!!!kad pogledam kako igra modrica, pomislim: pa Dragi Bože, šta bi željo radio samo kad bi mu dozvolili da izađe na euro-scenu!sve je ovo smijesno…gledam malocas ćiru blazevica koji je javnisti obecao da ce se svim silam a zalagati da promjeni stanje u premijer ligi, prvo glede sudija i namještanja, pa onda i cjelokupne lige! licno, drzim mi fige!

 3. Respekt za ovaj post, al moram priznati bar po statistici da su Dinamovci bili mnogo bolja ekipa od naših modričana.
  Između dva postignuta gola Modriča je stvorila i jedinu priliku na utakmicu koju nije iskoristila, a o tome kako je protekao ostatak meča na Qemal Stafa stadionu dovoljno govori podatak da je naš prvak izveo jedan, a prvak Albanije čak 13 kornera. Međutim, Modričani su na svom golu imali sjajnog Emira Hadžiđulbića koji je na sve moguće načine zaustavljao pokušaje izabranika Marcela Javiera Zulete.
  sportin.ba

  Kako bilo da bilo kao što kažeš nek donesu koji bod našoj drzavi.

 4. ma nek donese bodova modrica nema veze sto modrica nije imal sansi pobjeda je pobjeda uvjek, dialiba ide sta kkazu dobice obestecenje 400 000 eura a njegova cijena na transfermarkt.de pise 1.3000 000 ko koga klaze sada ili su nasi glupi pa za dialibu uzimaju sicu ili neko laze kad prodje transfer!!! stvarno neznam!!!!

 5. Eno ga i Siroki u Nike dresovima, a mi cemo izgleda i sljedecu sezonu u onim fus dresovima…
  Toliko o nasem furanju da smo mi neka velicina, pocinje me sve ovo nervirati lagano. Nek idu ba svi igraci i nek ide sve u tri lijepe, sta li vec.

 6. oooo ti sto govoris u snu;), donekle imas pravo…jbg i mene sve ovo zivcira….kako ne shvataju da bubina cijena ne moze spasti, moze samo postati veca….produze li ugovor s njim na jos jednu godinu….zamisli, željo prvak, buba najbolji igrac,. pod ugovorom je……negdje oko milion i nesto jos eura!!!!treba malo strategije…a i ovi sto kazu da bi i stila propao da je ostao i koji ce reci isto i za bubu grijese jako….dobar igrac ne moze propasti nikako….to su gluposti ciste…..jbg…….

 7. dinamo bi ga prodao za 10-ak miliona, samo zato sto se tako postavio prema velikim klubovima!sto je izgradio ime i sto ga sad respektuju, iako to objektivno ne zasluzuje, mislim ovoliki respekt kakav ima..a mi sami sebe bacamo u zemlju, i sami sebi dokazujemo da smo niko i nista!!!!ma jebe mi se!!!!!ne mogu vise……..

 8. ma momci slusajte….dialiba je igracina to je jedno
  a)aKO sad ode dobicemo para dosta za bh uslove
  b)ako ostane ,imamo jaci tim,al neamo para
  znaci ili jedan ili dva

  – a drugo sto hocu da kazem….zeljo je meni iznad svakog pojedinca taman da je i ronaldo i mislim da komentari koje gledam duze vremena a odnose se na kritikovanje zelje kao kluba i njegove transfer politike su meni(znaci meni )glupi i iskreno dopizdili su mi vise…….pa pogledaj ba ovo blog o zelji a pola komentara kritikuje zelju bapa sta je ovo nezz ocami……taman da igraju sa 2 timom nikada nebi mogo rc nesto lose ili kritikovat tim eto

  -buba hvala ti u svako slucaju

 9. ovi pojedinci sto vjeruju transfermarktu,ne budite ludi,pa pola njihovih informacija nisu tacne!ako Dijaliba ode za 400hiljada to ce biti jedan od najvecih transfera iz bh liga u zadnjih par godina mozda i duze!eno pogledajte koliko je Sloboda dobila od Werdera za Husejnovica??nekih 200-tinjak hiljada!

 10. bravo gu[n]1 upravu si… dialiba igra 2 god. u zelji i sad ako ode za male pare treba da mrzimo zelju…nije dialiba zeljo, vec je zeljo zeljo sa njim ili bez njega… ja bi iskreno volio da ode za dobre pare, ali ljudi ako u ugovoru pise npr. da je obestecenje 200.000 eura onda vam je tako. jbg moramo jos raditi na tome i ugledati se koliko toliko na dinamo

 11. A Dialiba kao jedan reprezentativac nikako ne može otići na probu u neki Hajduk koji uopšte nije veliki klub.

  Razmislite malo glavom, da ga ozbiljno žele kupiti već bi poslali ponudu a ne zvali ga na probu

 12. to stoji ali znas koliko nam buba znaci…bicemo qrac bez njega vjeruj mi…DIALIBA ce ostati upamcen po najvecoj bakljadi koju su TM napravili na HADISONU-GORI HALLA:::BUBA OSTANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 13. Kalinic bi iz hajduka kao trebao u Chelsea, tako da ima tu logike da Buba ode kod njih. Nego ja u proslom izlijevlju nervoze nisam govorio sam za Bubu i da je Buba Zeljo, gluho i daleko bilo, nego me nervira sveukupno ovo. Modrica pravi stadion, Laktasi ku*ci palci koji nisu bili ni po regionalnim ligama prije, a mi se nadamo reflektorima glupim.Mozda je ovim mladjim generacijama svejedno i nesto se furaju, ali mene opasno nervira.

 14. Bartolovic,Slavkovski nisu ni potpisali za Hajduk, sve je to nagadjanje. Oni su htjeli onoga Roossu dovesti, ali su valjda skontali da im treba neko mladji pa zato hoce Dialibu. Ja molim Boga da Buba ne ode, jer ‘ajduk je bezze, nemaju ni love, sve sto obecaju nikad ne ispune, bolje da Buba ceka pravu priliku pa u Spaniju ako Bog da polako, sta ce ovdje u regionu.

 15. @gost_1963 idi se umij hladnom vodom pa se vrati!
  Bartoovic je njihov igrac vec dugi niz godina!
  Slavkovski je potpisao samo jos Hajduk treba da potpise ugovor!
  Rosso je takodjer doveden al on je veznjak!zato nemoj pricat okolo gluposti!

 16. jao al ima smjesnih ljudi!!!!ovaj sto tvrdi da mi nismo manijaci jer kritikujemo zelju, treba odmah da ode na sever!!!!majstore, klub koji se voli je klub kojem zelis sve najbolje, to je klub kojeg kritikujes ako cini pogresne poteze, to je klub zbog kojeg i pored pogresnih poteza stojis na jugu i navijas!!!nije buba zeljo, ali se ovdje ne radi o bubi, nego o zelji….ako bi buba otisao u jedan hajduk koji trenutno nije veci od zelje, time bi jasno stavili do znanja da smo manji od njih u svakom smislu…jer su oni dovoljno veliki da kupuju igrace iz nizerazrednih klubova kakav je zeljo!shvati to, pa onda pricaj o tome da si ti manijak, a da neki drugi nisu!!!hajduk nije tim koji bi mogao probijati željine talente dalje u evropu…to treba zeljo da radi….jbg mozda nisam pravi manijak, ali biumro zbog zelje!!!!pa ga vidi sad! zdravo!

 17. ok

  -al vidi pod jedan necu pricat o hajduku,jer ovo nije hajduk news vec zeljo news
  -pod dva….ako hajduk kupi ibricica,rossa,jeretca,buljata(npr ibricic je bolji od bube trenutno na trzistu)zasto da ne kupi bubu
  -to sto je modric prodan za 25 miliona eura ne mora znact da svaki igrac mora bit prodan(isto kao sto danas ljudi u svakom zeljinom junioru koji nema potpisan ugovor vide dzeku,tako i svi ljudi uporedjuju neznam kako stilic ode u lech za 100-200 hiljada,a ovaj ode za 25 miliona……hocu reci prodaja igraca zavisi od menadjera i lopova poput mamica)
  -licno mislim da NE treba dizat neku pobunu zato jer ce lik otici….pa eto dok je igro jesmol sta osvojili …a sad poz

 18. Slavkovski nije potpisao jer moraju platiti Interu, nece ga Inter dzaba dati, plus nisu sigurni ni zele li ga vise, bas kao ni Bartolovic kojem je istekao ugovor i kojeg cekaju. Rosso igra isto sto i Buba, Buba ti je krilo, samo kod nas igra izrazitog spica, Rosso nije potpisao jos jer trazi silne novce i ne zele mu dati vec hoce nekog mladjeg na kojem mogu zaraditi, sta pametujes kad nemas cime!

 19. jara swaka ti cast za owaj post zamisli da smo mi u nekoj drugoj ligi et u slovenskoj pa derali bi sve i imali bi jos bolji standard ccc a ne u bih gdje je interes samo jebes fudbal daj meni vishe para pa ja da giram fudbal ne bi mi pare bile vazne neg vazno mi je da igram svaku tekmu i da se trudim da izborim mjesto…

Komentariši