FK Željezničar pred sezonu 2008/09

[IMG]http://i37.tinypic.com/243htv4.jpg[/IMG]
Pauza između dvije sezone u svakom bh. timu gotovo uvijek donese pregršt odlazaka i dolazaka novih i većinom neprovjerenih igrača. Takav je slučaj i u našem klubu.

Počet ćemo sa pojačanjima. Bolje reći u jednini, sa pojačanjem dok su ostali još uvijek samo prinove. Za Seada Bučana (potpisao na 2 godine) se s pravom može reći da je pravo pojačanje i siguran je u prvih 11. Ostali novopridošli fudbaleri su Haznadar, Zeba i Selimovićkoji su stigli iz SAŠK-a, Jabloneca (Češka Republika) odnosno Radnika iz Hadžića. Željo bi trebao dovesti Mujića (Orašje) i Lovreca, slovenca koji je igrao u 2. ligi svoje zemlje (pojačanje?). Izvjestan je i dolazak Musse Boubacara, mlađeg Dialibinog brata koji po njegovim riječima igra bolje od njega! Da li je to probijanje istog u medije ili istina ostaje da vidimo.

Rubrika "Odlasci" dosta je aktivna. Semir Štilić je prvi napustio naše redove i potpisao ugovor sa Lechom iz Poznana, ekipom koja će navodno odigrati prijateljsku utakmicu sa nama na Grbavici. Obeštećenje niko ne zna, a nagađaju se razne cifre. Edin Dudo potpisao je za Sarajevo što većina navijača našeg kluba smatra više pojačanjem nego hendikepom. Takođe, Muamer Vugdalić je otišao u Sloveniju, u ekipu Olimpije – ekipu koja se želi vratiti u 1. ligu. Klub sigurno napuštaju Baotić, Joldić i Kuduzović. Joldić bi mogao u Olimpik a Kuduzović u Zvijezdu iz Gradačca. Takođe, ekipu je napustio Neil Wood kojem je istekao ugovor.

team87
vijerni Željini navijači

26 komentara

 1. Ja vjerujem da ce do pocetka prvenstva sigurno doci 2 – 3 provjerena igraca, tako obicno bude… Ali ostaje da se vidi.
  Mislim da ovaj Mujic ima dobru statistiku, i samo da to ponovi u Zelji (sto je realno ocekivati)bio bi svakako pojacanje.
  Ono sto nam fali jeste stoper koji ce zamijeniti Vugdalica, dok je Mulalic u zadnjih par godina sklon raznim povredama, pa ne znam ni koliko se na njega mozemo osloniti…
  Lijevog beka (osim Sadikovica) i nemamo, niti nekog igraca koji bi mogao igrati na toj poziciji (joldic je mogao), tako da je i to problematicno.
  Jebi ga kada je doslo vrijeme da jedan igrac kao sto je babic izmedju zelje i zvijezde iz gradačca izabere ovu drugu solucija, al jebi ga…

 2. Sta vam je ljudi ba sto svi zaboravljate na malog Redzepija a momak igra extra i da ga onda Hadzija nije ubacio protiv Sirokog sada bi se takmicili u 2 ligi :S
  a i Srdzan Stanic je extra momak koji se bori i ostavlja srce na terenu sto to zaboravljate :S

 3. ma treba nam dobar odbrambeni i vezni ( naddam se beslija mirsad) i mogli bi imati ekipu dobru ali neznam koliko dobru ali nema veze, ima tu redjepi stanic svraka jamak ali su neiskusni, nadam se pojacanjima ali dobrim

 4. moderatori ovog bloga kako dopustite seljacima kao sto su adoo i ovaj denyTm da kopiraju tvoju vijest i jos nakon toga reklamiraju se ovde!pa kako vas nije stid vise radit te gluposti!ne mogu vjerovat da postoje ovako maloumni likovi!

 5. kakva glupost kad cujem “ma kakav on,pojacanje je za nas sto je otiso”….!Halo ba u ovakvoj situaciji svaki nam igrac dobro dodje,i ja ove igrace ne smatram pojacanjima dok se ne dokazu…iz godine u godinu se ponavlja jedno te isto:odlaze nam dosta “kvalitetni” igraci(bar za nase uslove) a dolaze nam igraci iz 2,3 lige…smijesno

 6. ma ja cekaju se ta pojacanja ali prava dosta je vise, ali nemozemo rec dobar je svaki igrac u ovoj situaciji nije dobar zato i nemamo ekipa nikako do sada radi te price valaj ko god dodje ali nemoze valajt nikako

 7. ma ova sezona je nasa,zeljo ce izaci u evropu 100%.dialiba je najjaci ba igrac.dovoljna je 4-5-1 taktika,buba moze sam u napadu protiv bilo kojeg kluba.koji ce nam kurac pojacanja u napadu,jos ak mu dodje buraz…..LOM

Komentariši